Czarna lista Marvela

Przed tym jak firma Marvel zaczęła zarabiać na swoich produkcjach miała kilkanaście wpadek i nie mówię tu o "Daredevil" z Benem Affleckiem czy "Hulku". Ich lista niewypałów sięga dużo dalej w historii. Oto kilka produkcji, o których pewnie nawet nie słyszeliście.

Nick Fury Agent of Shield (1998)

Zanim Samuel L. Jacson założył czarną przepaskę na oko i stworzył Avengers, nosił ją nie kto inny jak sam David "The Half" Hasselhoff. Nick Fury palił wtedy cygara i rzucał żartami ala Karol Strasburger. Nie ma się co dziwić, że film nie odniósł wielkiego sukcesu i trafił od razu na VHS.

Fantastyczna czwórka (1994)

Mało osób w ogóle wie o powstaniu tego filmu, gdyż nie opuścił on nigdy wytwórni. Co ciekawe, to jest wersja w pełni skończona. W ostatniej chwili ktoś podjął słuszną decyzję, że zamiast do kina pójdzie na półkę by ludzie nie musieli go oglądać. Niestety, jakaś wredna osoba znalazła go wśród innych zakopanych projektów i wrzuciła do netu by dręczyć fanów Marvela. The Thing wygląda jak zaginiony członek Mupetów, a Doktor Doom przypomina gościa z balu przebierańców.

Captain America (1990)

Ten film to totalna porażka. Nie pomógł mu nawet Matt Salinger grający Kapitana Amerykę, syn J.D Salingera, człowieka który stworzył "Buszującego w zbożu". Niestety, syn nie miał tyle szczęścia i jego dzieło szybko zostało zapomniane. W dużej mierze przyczyniła się do tego charakteryzacja, która bardziej wywoływała na salach kinowych salwy śmiechu.

Captin America 1 & 2 (1979)

Tym razem strój Kapitana założył Red Brown. W momencie kiedy myślałem, że słabym punktem filmu są dialogi, główny bohater założył kask ze skrzydłami i zaprezentował swój specjalny motor. Tego było za wiele. Produkcji nie uratował nawet sam Christopher Lee grający jednego z głównych czarnych charakterów.

The Incredible Hulk Returnes (1988)

Zobacz również: Tomek Kreczmar - Zrządzenia zrzędzy: Cała prawda o piractwie

Pierwszy film w którym spotyka się aż trzech bohaterów ze świata Marvela i o którym każdy chciałby jak najszybciej zapomnieć. Hulk (Lou Ferrigno) stoczył tu walkę z Thorem (Eric Allan Kramer) wyposażonym w jakiś dziwny młotek, który w niczym nie przypomniał mitycznego Mjollnira. W jednej scenie pojawia się nawet Daredevil, ale przemilczmy ten żenujący fragment.

Dr Strange (1978)

Dr Stephen Strange (Peter Hooten) biega w piżamie i zwalcza koszmary, tak w skrócie można opisać ten film. Całość bardziej przypomina kiepską telenowele niż adaptacje komiksu. Dialogi i muzyka są straszne. Widzowie byli aż tak zniesmaczeni, że w tysiącach wysyłali listy do telewizji CBS by nie robiła kontynuacji. Na szczęście ich prośby zostały wysłuchane.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

Witajcie w naszej bajce. Akademia Pana Kleksa ma 30 lat! Dziecko w sieci Edukacja online Gry komputerowe dla dzieci Wapniaki z prądem, czyli o pożytkach z grania z dzieckiem Nie taki komputer straszny Dziecko w sieciach społecznościowych Bezpieczeństwo dziecka w sieci Cyfrowe smoczki, czyli subiektywny przegląd gadżetów dla najmłodszych i nieco starszych Wonderbook: Księga Czarów Książka, wersja 3.0 Internet, morze chamstwa Minecraft - krótki podręcznik rodzica Dlaczego Internet jest internetowy? Taniec z konsolą W co grać z dzieckiem na Xboksie 360? Symulowanie życia 5 błędów rodziców Odrobina ruchu Rozrywka dla całej rodziny Chwila oddechu dla mamy Cyfrowe imperium Walta Pasja zbierania niczego Dzieci lubią się ścigać!